Tam gdzie wzgórza trzebnickie:

Przygoda z sarenką (bajka z lektorem i puzzle)


Obsługa:

Plansza tytułowa pozwala na uruchomienie autoodtwarzania całej bajki (1) lub pozwala na przejście do wybranej planszy. Plansza ostatnio oglądana ma czerwoną obwódkę.
Ikonkami na dole (2) i (3) wybieramy tryb pracy programu (2) bajka, (3) układanka puzzle.
W trybie układanki możemy wybrać stopień trudności (4).
Info (5) pokazuje informacje o programie i daje możliwość wyboru języka bajki (6) niezależnie od języka interfejsu wybranego w urządzeniu. Na planszy z informacjami puknięcie w domek (7) wywołuje planszę tytułową.
W trybie układanki pod ilustracjami pojawiają się poziome kreski symbolizujące wynik (jak najmniejsza ilość pomyłek) osiągnięty w danej planszy na wybranym stopniu trudności. Im kreska szersza tym wynik lepszy. Zielona kreska oznacza brak błędów.


Większość ikonek na planszy bajki i puzzli nie wymaga dodatkowego opisu.
Koło ratunkowe służy do chwilowego wyświetlenia układanego obrazka w tle (podpowiedź). Koła można użyć 3 razy. Podczas podpowiedzi na dole przejeżdża pociąg z parowozem.

Aby skasować wyniki (kreski pod ikonkami plansz) wejdź w ustawienia programu (znajdziesz je w Ustawieniach systemowych iPhona)
(1) włącz opcję wymazywania wyników i powtórnie uruchom program. W iOS 4.xx jeżeli program był już włączony należy wejść w listę uruchomionych programów (dwa razy wcisnąć klawisz Home), przycisnąć dłużej ikonkę z sarenkami i potem puknąć w czerwony „minus”. Następnie należy normalnie uruchomić program.
Po uruchomieniu bajka zapyta się czy na pewno chcesz usunąć wyniki (2).